Co sądzisz o nowej stronie?

Nie podoba mi się - 14%
Może być - 2.3%
Podoba mi się - 9.3%
Bardzo mi się podoba - 74.4%

Ilość głosów: 43
   

I Forum Języków Obcych

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły


          10.12.2018 w Szkołach im. św. Barbary w Chodzieży odbyło się I Forum Języków Obcych. Tego dnia nie odbywały się tradycyjne lekcje. Czas spędzony przez uczniów w szkole podzielony został na dwie części. W pierwszej, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego poprowadzili dla poszczególnych klas wykłady w języku angielskim. Młodzi wykładowcy opowiadali m.in. o swoich pasjach, kosmosie, teoriach spiskowych, medycynie alternatywnej czy byciu szczęśliwym. 

          Druga część zajęć umożliwiła uczniom zetknięcie się z językami obcymi, których na co dzień nie uczą się w szkole. Młodzież miała szansę nauki podstawowych słów i zwrotów języka francuskiego. Lekcje te poprowadziły dla nas panie Jolanta Ordowska i Teresa Dorna – byłe nauczycielki chodzieskiego Ogólniaka. Z językiem rosyjskim zapoznała nas pani Jolanta Tafelska-Borowiak, organizator szkolnego Forum Języków Obcych. Na hiszpańską fiestę językową przeniosła uczniów Marta Radtke. Prawdziwym rarytasem okazały się zajęcia w języku japońskim, na które zaprosiła uczniów studentka z Japonii wraz ze studiującą ten język Zuzanną Nalepą. Gościliśmy także absolwenta Liceum – Szymona Piwińskiego, który opowiedział przygody z podróży autostopem po świecie. Po raz drugi szkołę odwiedził Angkur Gadgil – Hindus studiujący w Poznaniu, który przybliżał młodzieży kulturę swojego kraju.  Podczas wszystkich wykładów, lekcji nie brakowało zajęć aktywizujących uczniów. 

       To było I Forum Języków Obcych w historii naszych Szkół. Taka forma nauki spotkała się z dużym zainteresowaniem. Myślimy, że „Forum” wejdzie na stałe do kalendarza imprez szkolnych. 

           Jolanta Tafelska-Borowiak składa serdeczne podziękowania wszystkim współorganizatorom i uczestnikom I Forum Języków Obcych w I Liceum Ogólnokształcącym, Społecznym Gimnazjum, Społecznej Szkoły Podstawowej im. św. Barbary w Chodzieży oraz gratuluje dobrze wykonanej pracy. 

 

Relacja filmowa pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=za36UeFozCU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3BHpwvSMd98QUbADX70qDfB2b4sV5npCrjggFg8jurBXehROR6fTsunVQ

(fot. źródło:http://www.holaamigos.pl/blog.html)

   
© Gimnazjum im. św. Barbary w Chodzieży