Co sądzisz o nowej stronie?

Nie podoba mi się - 14%
Może być - 2.3%
Podoba mi się - 9.3%
Bardzo mi się podoba - 74.4%

Ilość głosów: 43
   

Przedświąteczna wizyta w Niemczech

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły


          W dniach 26.11.-03.12. uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum uczestniczyli w wymianie ze szkołą Liebfrauenschule w Nottuln. 

Pierwsze dni młodzież (w polsko-niemieckim składzie) spędziła w schronisku młodzieżowym w Nordwalde, gdzie realizowany był projekt Let’s move and meet. Zajęcia z pedagogami-animatorami pokazały, jak ważna jest współpraca w wielu aspektach naszego życia. Pobyt w Nordwalde nastawiony był na wspólnie spędzany czas oraz aktywności fizyczne, czego odzwierciedleniem były ćwiczenia na wolnym powietrzu oraz wizyta w Centrum Sportowym Vitel. 

Druga część pobytu w Niemczech obejmowała m.in. uczestnictwo w lekcjach w szkole partnerskiej. Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia gotowania, podczas których uczniowie piekli świąteczne babeczki. ;-) Dzień nauki młodzież zakończyła zespołową rywalizacją na torach bowlingowych. Ważnym punktem wizyty w Niemczech był wyjazd do Münster. Uczniowie zwiedzali miasto w formie zabawy z GPS oraz odwiedzili jarmarki bożonarodzeniowe. 

Weekend, który młodzież spędziła z rodzinami „goszczącymi” zakończyła impreza pożegnalna obejmująca prezentację zdjęć i filmów z projektów i wspólnych aktywności. To był bardzo intensywny, pozytywny i korzystny dla nas czas. Udało nam się zrealizować wszystkie punkty programu. Młodzież zadowolona i pełna wrażeń wróciła do domu. – komentowała po powrocie Paulina Cholewińska – germanistka i kierownik wyjazdu. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wymiany. W czasie pobytu w Niemczech opiekę nad uczniami sprawowały: Eva Weddeling i Christina Reeken po stronie niemieckiej oraz Paulina Cholewińska i Marta Radtke po stronie polskiej.

   
© Gimnazjum im. św. Barbary w Chodzieży