Co sądzisz o nowej stronie?

Nie podoba mi się - 14%
Może być - 2.3%
Podoba mi się - 9.3%
Bardzo mi się podoba - 74.4%

Ilość głosów: 43
   

Rekord dla Niepodległej

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły


 

         9 listopada 2018 r. wszystkie trzy Szkoły spod Sztandaru św. Barbary wzięły udział w ogólnopolskiej akcji REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ. Dokładnie o godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkół odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, łącząc się z innymi instytucjami w całej Polsce. Akcji patronowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. 
Po hymnie młodzież miała okazję obejrzeć prezentacje na temat: „Wolność to znaczy kobieta”, przygotowane przez swoich starszych kolegów z I LO. Licealiści zaprezentowali znane Polki, które zapisały się w historii naszego kraju. Były to m.in. Wanda Rutkiewicz, Wisława Szymborska, Irena Sendlerowa, Maria Curie- Skłodowska, Justyna Kowalczyk, Simona Kossak czy Kora Jackowska. 
Uczniowie ubrani byli w biało-czerwone stroje, które podkreśliły uroczysty charakter szkolnych obchodów Dnia Niepodległości. 
Nad całością czuwały Panie: Katarzyna Rybacka, Hanna Wielgosz-Stachowiak, Marlena Michna, a pomysłodawczynią projektu była pani Agnieszka Ptakowska-Sysło.

(zdjęcia: Jakub Jop)

   
© Gimnazjum im. św. Barbary w Chodzieży